יום חמישי, 22 במאי 2014

"לבנות ולהיבנות "

הבוקר, ביקרתי במסגרת עבודתי, בבית המשפט המחוזי בתל אביב יחד עם עורכת הדין של החברה, בעניינים מקצועיים.

בדרכנו מהחנייה דרך לובי מגדל המוזיאון נתקלנו בתערוכה מאד מיוחדת בשם " לבנות ולהיבנות" של אמן בשם לובקה. תערוכה בה הוא מציג את הפרשנות האישית שלו לקשר שבין הבית הישראלי ואפילו היהודי הגלותי, לעולם המחזור והשימור הטרנדי.
לובקה עלה לארץ בגיל שבע עם הוריו, מסורבי עלייה מריגה, לטביה, שכאשר הגיעו סוף-סוף למחוז חפצם, נקלעו בשנתם הראשונה בארץ למלחמת יום כיפור. חוויות ההגירה וההיטמעות בארץ החדשה עיצבו את נקודת מבטו של האמן.


הסוכה היא העבודה המרכזית בתערוכה. היא בנויה משלל חפצים שאסף האמן - טלפונים ישנים, אלבומי תמונות, כלים שימושיים וחפצי נוי מזוהים מן העבר וההווה, שכאשר הם משובצים יחד הם יוצרים ארעיות חדשה, צבעונית והזויה.עבודות המחזור של לובקה מייצגות את האנטיתזה לתרבות הצריכה ובמקביל הוא קורץ לאייקונים של התרבות הזו. הוא מוצא יופי מחודש באותם פריטים שאנחנו נפטרים מהם בקלות בלתי נסבלת והופכים אותם לערימות של חפצים שפג תוקפם. בעבודותיו, הוא יוצר משמעות חדשה, אסתטית ומורכבת, שחומרי הגלם שלה מייצגים את המקום ואת הזמן.

התוצאה היא מיצב מושך עין ולב, שמגדיר מחדש את הסביבה המנוכרת של הכניסה למגדל.מי שרוצה להגיע - ומומלץ מאד - התערוכה במגדל המוזיאון, ברקוביץ 4, תל-אביב. התערוכה פתוחה בכל שעות היום. ללא תשלום.


או לפחות לגלוש לביקור באתר - http://www.lovka.com/


 ****************************************************************************************************

אין תגובות: