יום ראשון, 24 בינואר 2010

זה רעיון!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


זה לא יהיה ספין אם אתאר את היצירות שמתורגמות כאן מהאתר של מרתה סטיוארט, כביצוע קל עד כדי גיחוך. 
כאשר אין לנו חשק לסרוג אבל עדיין אנחנו זקוקים למשהו סרוג או לחלופין כאשר אנחנו לא יודעים לסרוג אבל כן רוצים שיהיה לנו משהו סרוג לא סרוג כזה דוגמת פרח לקישוט ג'קט  וכו' וכל מה שאנחנו צריכים  זה לכרוך חוט סביב כלי בצורת עגול או מרובע והוקוס פוקוס  ליצור רוזטות יפיפיות.
*******************************
הדגם המוצג  בתמונה נעשה עם חוטי  אנגורה,ובהחלט נראה מודרני.

כדי לקבוע כמה חוט תזדקקו  עבור כל ורד, יש לנו כלל אצבע שלא משתנה: סיבוב אחד  סביב הכלי דורש שני מטרים, שני סיבובים  דורש שלושה מטרים, וכן הלאה. ערכת וזאת בהנחה שאתם משתמשים בכלי הקנוי עבור הרוזטות. הכלי עצמו מגיע עם הוראות, כך שההוראות שיובאו כאן מתאימות לכלי בהתאם לזה שבתמונה. הטכניקה הבסיסית היא ליפוף הצמר על הקצוות ושחרור בעדינות של הרוזטה המוכנה.

הרעיון שמובא כאן הוא ליצור גן הפרחים פורחים על סוודר מחוט רך ונעים כמו מוהייר.יצירת  כל פרח נמשכת כ- 10 דקות ללפף ארבע פעמים סביב הכלי - כך שניתן לשדרג  בגד בתוךפחות משעה.
כמה עצות: השתמשו באותו סוג חוט עבור כל הרוזטות.
כשאתם מעבדים את הפרחים , לעבוד עם חוט אחד, ולא ארבעה בכל פעם. אם אתם סורגים בד"כ, זו היא דרך נהדרת להשתמש בשאריות חוט.


**********************************************************************
 
אז איך עושים את הצעיף?


מדובר בצעיף קל כמו פתיתי שלג, שניתן להשתמש בו כאביזר קישוטי (אקססוריז) או לתת מתנה. כדי ליצור מראה שקוף יש להשתמש בשני גוונים של וורוד-אחד לרוזטות ואחד ליצור את החיבור בינהן. 
 

****************************************************************************** 
 
כובע וכפפות לקטנים


קשטו את הכפפות והכובעים של הקנטנים ברוזטות. . כמובן כדי שיהיה להם חם ונעים צריך צמר  אנגורה, מלופף  שלוש פעמים כל אחד. כדי ליצור מחמם אוזניים , חברו את הרוזטה הראשונה לכובע (גבוה על הראש). החזיקו את הרוזטות  כדי לכסות את האוזניים, סמנו את המיקום של כל רוזטה. השתמשו באותו חוט ומחט לתפור את המחמם אוזניים שנוצר לכובע. כדי לקשט כפפות,מקמו את הרוזטות  במרכז גב הכפפה ותפרו .


 

קישוט של כיסוי לכרית או שמיכה


הוסיפו נגיעה אמנותית לשמיכות, כיסויים, ציפיות לכריות וכו' באמצעות שימוש בחוט אנגורה "סרוג" לרוזטות.
 בחרו שמיכה מבד רך, משלימים. כדי לצרף את הרוזטות, השתמשו באותו סוג של חוט, תפרו אותם על השמיכה 
 
 
לדוגמת הכריות


תפרו בכיוון השעון מלמעלה:  רשת  של רוזטות.
 
וכל הרעיונות המקסימים האלה לקוחים מכאן :http://www.marthastewart.com/article/no-knit-floral-sweater-flourish?xsc=eml_crd_2010_01_23
 
 


 

אין תגובות: