יום שבת, 25 בינואר 2014

הסגנון הבוהמי

מהו עיצוב בוהמייני? האם בהכרח צריך להיות דרמטי, פרוע ומבריק? במאמר זה אסקור עבורכם את מקורות סגנון העיצוב הבוהמי וכיצד הוא בא לידי ביטוי כיום.
הסגנון הבוהמי שאב את שמו במאה ה- 15 ממחוז בוהמיה בצ'כיה, שם התגוררו צוענים.
במאה ה- 19 הכינוי הבוהמי נקשר לסגנון חיים: לבוש ועיצוב שאפיין אנשים  אומנותיים, מוסיקאיים, סופרים ושחקנים, לא קונפורמיסטיים שנשפו בבוז כל הכללים המקובלים.
ההגדרה המילונית לבוהמית היא: " אדם בעל נטיות אומנותיות או רוחניות, החי ונוהג ללא התחשבות בכללים ובמוסכמות המקובלות" (-ויקיפדיה).
בעבר עיצוב בסגנון הבוהמי היה קשור לגודש של בדים מבריקים, נוצות, חפצים יוצאי דופן ולאווירה פרועה שהיינו מצפים למצוא בביתה של כוכבת מחזות זמר פריסאית.
כיום מדובר על עיצובים אישיים, שמשלבים חפצים שונים וסגנונות שונים בהתאם לטעמם של מי שגרים בהם. למשל, מיקס של אוספים שונים חפצים מבריקים ומודרניים לצד חפצים מסורתיים ואתניים.
אך לא כל סגנון אישי הוא גם בוהמי. בחדר בוהמי יש כמעט תמיד אווירת דרמה, צבעים עזים, מרקמים עשירים המזכירים ארצות רחוקות, ולעיתים יראה זוהר ולא קונפורמיסטי.


לגבי אופנה - אנשים רבים נוטים לחשוב שסגנון לבוש בוהמי, הוא בעצם סגנון ההיפי, אבל אין זה נכון. דווקא סגנון לבוש בוהמי לא מאפשר לבישה של פריטים קרועים, משומשים או לא מכובדים.

סגנון בוהמי מתאפיין בפריטי לבוש רב שכבתיים בגזרות חופשיות שנראים מעט מרושלים. כל אלו נועדו ליצור תדמית נשית מושכת בעלת זוהר מיוחד.סגנון זה מתאים במיוחד לנשים בעלות טעם מעודן וחוש מידה מפותח. 
**************************
בשיטוטי היום ברחבי הפייסבוק פגשתי בדף המדהים הזה ששווה לפנות בשביל ביקור בו המון זמן. הדף אינו בלעדי לסריגה אלא יש בו הכל מכל וכל - עיצוב הבית, אופנה, תכשיטים וכו' ... והכל בסגנון בוהמי...
מצרפת כאן חלק מהדברים שמצאו חן בעיני במיוחד...
הבחירה הייתה קשה מנשוא..

Photo
Photo
Photo
Photo
Photo
Photo
Photo
Photo
Photo
Photo
Photo: Fabulous beaded embroidered purse from Sherry Serafini at http://www.serafinibeadedjewelry.com/
Photo
Photo
Photo
Photo
Photo
Photo
Photo
Photo
Photo
Photo
Photo
Photo: second share
Photo
Photo
Photo
Photo
Photo
Photo


Photo
Photo
Photo
Photo
Photo
Photo: thanks Tannes Juniper
Photo

ועוד ועוד ועוד...

שיהיה לכולנו שבוע נפלא...


אין תגובות: